Ucı Nirvana Gran Fondo World Series Antalya sona erdi

0

geliştirilmesini ve buna dair yapılacak yatırımların çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Antalya coğrafi ve doğal güzellikleri ile zaten bir çekim merkeziyken şimdi alternatif turizm hareketleriyle de daha cazip hale gelmesini istiyor ve bunun için çalışıyoruz. Ülkemiz bisiklet sevdalıları için uluslararası oluşu ile önem arz eden ve yabancı katılımcıların olmasıyla da değerli UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya, ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Tam da bu sebeple sporun her dalına yatırım yapıyor, Cosmo Bike markamız ile de bisiklete verdiğimiz önemi taçlandırıyoruz. Bu bakış açısı ile Nirvana Hotels olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde verilen ve Türkiye’de çok az otelin sahip olduğu “Bisiklet Dostu Tesis Sertifikası” belgesini aldığımız için gururluyuz. Uluslararası arenada daha güçlü bir şekilde bisiklet sporunda biz de varız demek istiyoruz. Bunun için umuyoruz ki bir gün UCI Dünya Şampiyonası’nı Antalya’da yaparız. Hedeflerimiz arasında bu da yer alıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spora ve sporcuya yatırım yapmaya devam edeceğiz“ dedi.

Antalya Bisiklet Turizminde Daha Çok Söz Sahibi Olacak

Antalya’nın bir kez daha harika geçen bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Organizasyon Başkanı Necdet Alkandemir açıklamasında “Bu sene ikincisini düzenlendiğimiz UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya’ya geçen yıl 561 sporcu katılırken bu sene katılan sporcu sayısı bin 65 oldu. Sayımız neredeyse iki katına çıktı. Bundan çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda katılımın daha da çoğalacağını ve daha iyi şekilde ilerleyeceğimizi düşünüyoruz. Bu sene 68 kilometre kısa parkur ve 98 kilometre uzun parkurumuzun yanı sıra yine paracycling etabımız ile engelleri aşan bir organizasyona imza attık. Cuma günü gerçekleştirdiğimiz 20 kilometrelik zamana karşı yarışımız da çok başarılı geçti. Bu yıl 36 ülkeden 225 yabancı katılımcımız vardı. Bir organizasyonun ilk iki yılı her zaman zorlu geçebiliyor. 1’incisi çok zordu ancak başardık. 3’üncüsünü yaptıktan sonra da Dünya Şampiyonası’nı buraya getirmek istiyoruz. Bu yarışımızın ardından da ona çalışacağız” dedi.

Tüm Kategorilerde madalya almaya hak kazananlar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya hakkında daha fazla bilgi için www.ucigranfondoantalya.com’u ve @ucinirvanagranfondoantalya instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.