Ali Can Aksu: ‘Buz gibi soğuk’ lobilerle karşılaşırsanız şaşırmayın!

0

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu otellerdeki enerji maliyetlerinin yükselmesinin geldiği noktaya dikkat çekti.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu elektrik ve doğalgaz faturalarına gelen zamların otelleri zor durumda bıraktığına dikkat çekti.

Şehir otelleri lobi ve genel alanları ısıtamıyor, buz gibi soğuk

Elektrik maliyetlerinin 3’e katlanması sebebiyle bir çok şehir otelinin lobi ve genel alanlarını ısıtamadığını belirten Aksu, ” Faturaların katlanması sebebiyle bir çok otelde ” Buz gibi soğuk” lobi ve genel alanları ile karşılaşabilirsiniz. Ziyaret ettiğim bir çok otel hep soğuktu. Oteller faturalara gelen zamlar sebebiyle enerji maliyet planlarını yapamıyorlar” dedi.

Bir çok otel elektrik faturasını ödeyemedi, fatura için kredi çekenler var

Elektrik maliyetlerindeki yükseliş sebebiyle bir çok otelin elektrik faturasını ödeyemediğini bazı otellerin fatura ödemek için kredi bile çektiğini ifade eden Aksu, otellerin gelirlerindeki sınırlı artışa rağmen son aylarda özellikle enerji maliyetlerindeki yüksek artışların konaklama sektörü için ciddi bir sıkıntı haline geldiğini ifade etti.

Enerji firmaları kolaylık göstermeli

TUROYD Başkanı Aksu elektrik dağıtım firmalarına da çağrıda bulundu. Elektrik firmalarının Türkiye’ye ciddi anlamda döviz kazandıran konaklama sektörüne yönelik kolaylık göstermesi gerektiğini belirten Aksu, ” Turizm sektörüne özel fiyatlar sunulabilir. Ya da ciddi anlamda tüketimleri olan otellere özel indirimler sunulabilir. Fiyatların yanında faizsiz taksitli ödeme gibi ödeme kolaylıkları sağlanabilir” diye konuştu.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.